Fantastyka.eu

Fantastyka to poważna prawa

Przegląd najciekawszych

Thor: Mroczny świat

Chris HemsworthJeżeli podobały Wam się przygody przystojnego dziedzica Asgardu, to mam dla Was dobrą wiadomość – 8 listopada 2013 roku wejdzie na polskie ekrany sequel przebojowego filmu z roku 2011-go. Nowy Film będzie nosił tytuł Thor – Mroczny świat,

a tytułowa rolę ponownie zagra Chris Hemsworth. Jak pamiętacie poprzednio nasz bohater musiał przede wszystkim załatwić skomplikowane  sprawy rodzinne, czego braciszek Loki mu nie ułatwiał.

Tym razem Asgard i pozostałych 7 królestw stoi na krawędzi zagłady, a to za sprawą Mrocznych Elfów – prastarej i złowrogiej  rasy, której nikt w pojedynkę  oprzeć się  nie zdoła.

Chris zdradza, że nowa część będzie – jak to określił – „bardziej organiczna” (sic). Większa „organiczność” ma się odbywać kosztem zmniejszenia ilości science fiction w opowieści… Na szczęście Chris dał też przykład, który pozwała zrozumieć jego hermetyczną  obserwację – otóż fascynuje go Gra o Tron gdzie „jest element mityczny, ale postacie są zawsze mocno zakorzenione w świecie organicznym” I wszystko jasne – George R.R. Martin znany jest z wyjątkowo oszczędnego gospodarowania elementami magii i mistyki, tak więc Asgard będzie mniej boski, a bardziej fizyczny w stylu świata Wikingów.

Goście

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Cytat dnia

Jeśli kiedykolwiek zwątpisz - Merriadoku - idź za nosem!

Gandalf